Afscheid van de Fokker 70

25 December 2017

afscheid-van-de-fokker-70-1

Luchtvaartmaatschappij KLM heeft afscheid genomen van de laatste Fokker 70. Daarmee komt er een einde aan een samenwerking die 97 jaar heeft geduurd.

Speciaal voor de gelegenheid is de staart van de laatste Fokker 70, met de registratie PH-KZU, voorzien van de beeltenis van grondlegger Anthony Fokker. Op de romp is “Thank you” geschreven, met daarbij het logo van Fokker. 

De eerste commerciële vlucht van KLM met de Fokker II vond plaats op 30 september 1920 naar Londen. Het is dan ook niet toevallig dat de allerlaatste vlucht die de luchtvaartmaatschappij met een Fokker-toestel uitvoerde vanuit Londen naar Schiphol vloog.

Met de aankomst van de Fokker 70 op Nederlandse bodem "is de cirkel weer rond", aldus KLM. Volgens luchtvaarteconoom Hans Heerkens van de Universiteit Twente heeft Fokker geholpen KLM in haar begintijd groot te maken. "De langeafstandsvluchten naar Batavia, dat waren grote tijden voor zowel KLM als Fokker."

Kosta redactie