Als u nog een hobby zoekt…
15 Maart 2018 De Universiteit van de Zwitserse stad Luzern gaat komend studiejaar voor het eerst de mogelijkheid aanbieden voor een studie jodelen. De studie kan worden gevolgd aan de kunstafdeling.
In het eerste jaar leren studenten niet alleen hoe ze moeten jodelen, ook komen de geschiedenis en theorie van de Zwitserse zangkunst aan bod. Daarnaast wordt geleerd hoe de studenten geld kunnen verdienen met jodelen. Het eerste jaar is er ruimte voor drie of vier studenten. Als zij na hun bachelor de smaak te pakken hebben, kunnen zij ook nog doorleren voor een betere jodelstemtechniek.
De universiteit biedt al sinds 2012 diverse studies aan op het gebied van volksmuziek. De wens voor een aparte studierichting jodelen stond al langer op het lijstje van de onderwijsinstelling, maar zij konden de afgelopen jaren geen goede docent vinden. De universitair docent jodelen wordt nu Nadja Räss, een populaire jodelster met haar eigen jodelschool in Zürich.