Een dorp waar niets gebeurd

10 Januari 2009

een-dorp-waar-niets-gebeurd-1

Miravete de la Sierra is zo op het eerste gezicht een nietszeggend plaatsje in Aragon in de provincie Teruel. Dankzij een ingenieuze publiciteitsstunt is dit dorp uitgegroeid tot een toeristische trekpleister.

Door deze publiciteitsstunt van een reclamebureau komen er nu vanuit heel Spanje toeristen om het kleine authentieke dorpje, gelegen aan de voet van de Lastra bergketen, te bezoeken. Het maakt onderdeel uit van een publiciteitscampagne om het Turismo Rural in deze streek te bevorderen. Onder de titel “el pueblo donde nunca pasa nada” (een dorp waar nooit iets gebeurt) werd het op de kaart gezet. De 12 bejaarde inwoners vonden het meteen een geweldig idee en besloten mee te werken aan dit originele initiatief.

Er werd een website gemaakt om het dorp te promoten en souvenirs te bestellen. Ook kan men donaties geven voor de uit de 16e eeuw stammende Kerk die voor restauratie in aanmerking komt. De website werd in drie dagen door meer dan 50.000 bezoekers bekeken!

Kosta redactie