Import van insecten

20 December 2017

import-van-insecten-1

Van alle landen in de Europese Unie besteedt Nederland het meeste geld aan de import van insecten. In de eerste helft van 2017 werd voor € 8,2 miljoen aan levende insecten ingevoerd. Deze invoerwaarde is vijf keer hoger dan in 2012.

Samen met België en Frankrijk is Nederland goed voor bijna 60% van de totale insectenimport binnen de EU. De beestjes worden vooral uit Israël gehaald. Insecten, zoals bijen en sluipwespen, worden onder meer ingezet voor de bestuiving en bescherming van gewassen.

Meelwormen en sprinkhanen worden verwerkt in voedingsmiddelen voor zowel mensen als dieren. Nederland staat wereldwijd bekend als innovatief op het gebied van insecten. Ze worden onder meer in Nederland gekweekt.

Een derde van de ingevoerde insecten wordt bovendien weer uitgevoerd, onder meer naar Mexico. Met een exportwaarde van € 5,6 miljoen is Nederland de derde exporteur van de EU. België en Slowakije staan op plek een en twee.

Kosta redactie