La Carihuela “under attack” door vliegende mieren
6 Juli 2018Een plaag van vliegende mieren heeft een tijd geleden de paseo Maritimo van la Carihuela (Torremolinos) “bezet”. Vele bedrijven zagen zich genoodzaakt hun deuren te sluiten met het oog op hygiëne. Normaliter komen deze insecten voor in het regenseizoen maar tot ieders verbazing meldden zij zich reeds in juni.
Een meerderheid van de bedrijven wist zich te redden door de ramen en deuren te sluiten , de airconditioning aan te zetten en al het servies te desinfecteren. Een aantal andere bedrijven zag echter geen andere mogelijkheid dan de zaak te sluiten.
Het verschil met gewone mieren is dat de vliegende mieren zeer vruchtbaar zijn en alleen komen te overlijden wanneer er geen voedsel meer. Wanneer er niet tijdig wordt ingegrepen is de kans groot dat de plaag zich uitbereidt.