Politie op sociale media?
26 Juni 2018In Blankenberge start de politie met een Instagramaccount. Geen toeval, zegt politiewoordvoerder Philip Denoyette. “We moeten inspelen op de trend. Maar informeren blijft de prioriteit.”
“Op die manier proberen we ons imago wat op te krikken”, verteld Isolde Van Eenooghe. De woordvoerster van de politie Damme/Knokke-Heist. “We willen delen wat er leeft en speelt op ons grondgebied. Facebook is daar een dankbaar kanaal voor”, aldus Van Eenooghe. “Het is bovendien de ideale manier om de andere kant van politiewerk te tonen. Het is eens iets anders dan ‘de slechterik’ zijn.”
Blankenbergen houdt het serieus en professioneel, terwijl Damme/Knokke-Heist het luchtig en grappig probeert te houden. Zo komen ze ook tot aan een jonger publiek, en het is juist deze doelgroep die je het beste kan treffen via sociale media.
“We merken dat de mensen er zo meer aandacht voor hebben”, zegt Isolde Van Eenooghe. Ook Bredene/De Haan kan je volgen op Facebook.