Rozijnen en suikerplantages moeten impuls geven aan het toerisme
14 December 2018De Junta de Andalucia werkt samen met een aantal instanties in de Axarquia om het toerisme in deze streek een extra impuls te geven. Zo wordt een een tweetal routes toegevoegd aan de reeds bestaande routes met als thema “smakelijk reizen in Andalusië”. Hierbij staan bedrijven die rozijnen (pasas) en rietsuiker verwerken centraal.
Het is de hoop dat de streek erkend zal worden als wereld “agricultureel” erfgoed. Dit omdat er nog steeds op traditionele wijze wordt geoogst.
Op dit moment zijn er overigens al diverse routes in de Axarquia waaronder een wijnroute en de avocadoroute. Ook bestaat er al een “ruta de pasas”. Zouden ze dit over het hoofd hebben gezien? De route staat wel op hun eigen website.