Topjaar Nederlandse bioscopen
4 Februari 2018De Nederlandse bioscopen hebben in 2017 een topjaar gedraaid. Ze trokken bijna 36 miljoen bezoekers, het hoogste aantal sinds 1966. De omzet uit de kaartverkoop was met ruim € 300 miljoen zelfs de hoogste ooit.
Het bioscoopbezoek in Nederland steeg voor het tiende achtereenvolgende jaar; in 2017 gingen 5,3% meer bezoekers naar de film dan het jaar ervoor. Het gemiddeld aantal bezoeken per hoofd van de bevolking kwam hiermee uit op 2,1 keer per jaar, dit is het hoogste gemiddelde sinds 1978. “Despicable Me 3” was de best bezochte bioscoopfilm van het jaar.
Voor het eerst in twintig jaar staat er geen enkele Nederlandse film in de lijst met best bezochte bioscoopfilms van het afgelopen jaar. De laatste keer dat dit gebeurde was in 1997, toen het aandeel van de Nederlandse film historisch laag was.